Adwokat Wrocław Kamienowska

Prawnik z pasją – więcej o mnie

Ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako uzupełnienie i pogłębienie swojej edukacji wybrałam studia podyplomowe z  zakresu Prawa Medycznego i Bioetyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zanim rozpoczęłam aplikację adwokacką, byłam zatrudniona na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Praca ta pozwoliła mi zdobyć dogłębną wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe tak ważne w zawodzie prawnika.

Swoją aplikację adwokacką odbyłam w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Podczas jej trwania wykorzystywałam swoją wiedzę teoretyczną pracując w renomowanych kancelariach adwokackich, co pozwoliło mi szczegółowo poznać pracę adwokatów i zdobyć jeszcze większe doświadczenie. Po zakończeniu aplikacji i pozytywnym zdaniu egzaminu zostałam wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką we Wrocławiu. Dzięki temu dołączyłam do grona adwokatów Wrocław i mogłam uprawiać zawód, o którym marzyłam.

Z Wrocławiem wiążę swoją przyszłość zawodową, dlatego właśnie tu otworzyłam swoją własną kancelarię adwokacką. Nie poprzestałam tylko na tym. Wiedząc, jak ważny w tym zawodzie jest ciągły rozwój, rozpoczęłam studia doktoranckie. Obecnie jestem w trakcie pracy nad rozprawą doktorską na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiele razy brałam udział w renomowanych konferencjach oraz szkoleniach.

Znam język francuski i angielski. Dzięki temu mogę zapewniać pomoc prawną obcokrajowcom mówiących tymi językami.

Jako wrocławski prawnik na swojej stronie internetowej prowadzę również bloga, w którym dzielę się swoją wiedzą z czytelnikami. W chwili obecnej zamieszczane są tam wpisy związane z najczęściej zadawanymi pytaniami i problemami z dziedziny prawa rodzinnego, spadkowego i karnego.